Au Pair Amerika Tanıtım Videosu

Au Pair Amerika Tanıtım Videosu
Au Pair Amerika Tanıtım Videosu

Au Pair Amerika tanıtım videosu nasıl olmalı ? Bu soru bir çok Au Pair adayının kafasını meşgul eden bir sorudur. Daha önce böyle bir tanıtım videosu çekmemiş adaylar için zorlayıcı olabilir. Unutulmamalıdır ki hemen hemen bütün Au Pair arayan Amerikalı aileler öncelikle adayların hazırladıkları tanıtım videolarını incelerler. Aileler videosunu beğendikleri adayların diğer belgelerini de inceledikten sonra kendilerine uygun buldukları adaylar ile skype üzerinden mülakat yapmak suretiyle adaylarını seçmektedirler. Yani buradan anlaşıldığı üzere tanıtım videosu iyi olmayan adayların Amerikalı aileler tarafından pek seçilme şansları olmamaktadır.

Au Pair Amerika Tanıtım Videosu nasıl olmalıdır ?

Öncelikle eğer böyle bir video çekim deneyiminiz yok ise bu konuda deneyimli hatta profesyonel anlamda bu işi yapan birilerinden yardım almanızda fayda vardır. Çünkü çekimlerin düzgün olması , ses kalitesinin iyi olması , montajlama ve kurgunun göze hitap etmesi gerekmektedir. Bu iş için yardımcı program olarak Movie Maker gibi programları kullanabilirsiniz. Ama bu tür programları daha önce kullanmadıysanız tanıtım videonuzu hazırlarken zorlanabilirsiniz. Tanıtım videonuz ne çok uzun nede çok kısa olmalıdır. İdeal uzunluk 3 dakika civarı olmalıdır. Au Pair Amerika programına kayıt aşamasında tüm adaylarımıza örnek videolar vermekteyiz. Ayrıca isterseniz Youtube kanalımızdan örnek videoları da seyredebilirsiniz.

Au Pair Amerika Tanıtım Videosunun içeriğinde neler yer almalıdır ?

Aynı bir kompozisyonda olduğu gibi videonuzda giriş , gelişme ve sonuç bölümü olmalıdır . Öncelikle videonun giriş kısmında kısaca kendiniz tanıtmalısınız. Daha sonra nerde yaşadığınız ve ailenizden kısaca bahsetmelisiniz. Au Pair arayan Amerikalı aileleri en çok ilgilendiren gelişme bölümünde çocuk deneyimlerinizden , hobilerinizden , sportif faaliyetlerinizden , ehliyetinizden ve araba kullanma sıklığınızdan bahsetmelisiniz. Videoda sade düz konuşma yerine bahsettiğiniz konular hakkında kısa kısa videolar ve resimler olması önemlidir. Mesela tenis oynamayı çok severim derken arka fonda tenis oynarken çekilmiş bir videonuzun yada resminizin olması önemlidir. Özelikle çocuk ve bebek deneyimlerinizi anlatırken kesinlikle resim ve videolar ile desteklemelisiniz ( mesela bir bebeğin altını değiştirirken çekilmiş bir kısa video yada mama yedirirken çekilmiş bir fotoğraf karesi ) . Araba kullanırken çekilmiş bir videonun eklenmesi de oldukça önemlidir. Videonun finalini güleç bir yüzle en yakın zamanda görüşmek üzere gibi bir cümle ile yapabilirsiniz.

Video hazırlanırken tüm karelerin samimi bir şekilde çekilmiş olmasına dikkat edin. Özelikle çocuklar ile çekilen kısımların doğallıktan uzak ve yapay gözükmesi Au Pair arayan Amerikalı ailelere itici gelecektir. Bu hazırlayacağınız Au Pair Amerika tanıtım videosunun Amerikalı bir aile tarafından en kısa sürede seçilmenizde önemli bir rol oynayacağını unutmayınız.

Örnek videolarımız seyretmek için Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.. Kanalımıza abone olursanız yeni eklenen videolardan anında haberdar olabilirsiniz.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*