AU PAIR İNGİLTERE

 Au Pair İngiltere programı bundan seneler önce İngiltere’de başlayan ve 1979 yılında Avrupa konseyinin yayınladığı AU-PAIR’lik statüsüne göre çoğu Avrupa ülkesinde ve Amerika’da ( Au Pair Amerika ) devam eden bir kültür değişim programıdır. Au Pair İngiltere ve Au Pair Amerika Programı birer kültürel değişim programı olarak seneler evvel uygulanmaya başlamış programlardır.
Temel amacı en ekonomik yoldan dil eğitimi olan AU-PAIR İngiltere ve Amerika programları; belli yaş sınırları içindeki ( 18 – 26 ) ağırlıklı olarak bayanların bir ailenin yanında; o ailenin bir bireyi olarak 6 ay ile 2 sene arasında değişen sürelerde, ailenin çocuklarıyla ilgilenerek ve anneye sadece bir genç kızın yapabileceği ev işlerinde yardım ederek, kendi ülkesindeki ailesinden hiçbir maddi destek almadan kalabilme programının tümüdür.

Au-Pair adayları İngiltere’de günde 5 saat , haftada 5 gün toplam 25 saat çalışmakla yükümlüdürler. Amerika’da Au Pairlik yapan adaylar ise Günde 9 saat haftada 45 saat çalışmakla yükümlüdürler. Au Pairler haftada 2 gün izin kullanırlar. ( Genelde hafta sonlarıdır ) Haftada 2 gece babysit kalmak zorundadırlar. İngiltere’de en az 100 pound/hafta cep harçlığı alırlar. Amerika’da ise bu rakkam Amerikan Hükümetinin belirleridği 195 Dolar olarak sabittir.Tüm zorunlu masraflar İngiliz ve Amerikalı aile tarafından au paire  sağlanır. Özel oda verilmek zorundadır.Haftada enaz 2-3 gün kursa gidebilmelidir. İngiltere’de kalış süresini Aday kendi belirler. Ama 6 ay dan az olmaması tavsiye edilir. Genelde yaz ayları için 3 aylık kısa dönem için aileler adayları kabul edebilmektedir.Ama Amerika’da bu süre min 12 aydır.