Au Pair Belçika

Au Pair Belçika

Au Pair Belçika programı Avrupadaki diğer Au Pair programları ile çok benzerlik göstermektedir. Katılım şartları , program süreleri , Au Pair adayına sağlanan imkanlar hemen hemen aynıdır.Amaç en ekonomik yoldan yabancı dilinizi geliştirmektir. Belçika , Almanya , Hollanda gibi Avrupa ülkelerindeki Au Pair programlarının Amerika’daki yada İngiltere’deki Au Pair programlarına göre en büyük avantajı Au Pairlik yapan kişilerin İngilizcelerinin yanında Au Parilik yaptıkları ülkenin dilini de ikinci bir yabancı dil olarak öğrenebilme şanslarının olmasıdır. Günümüzde İngilizcenin standart olarak kabul edildiğini düşünürsek , ikinci bir yabancı dil biliyor olmak adayların ileri ki iş kariyerlerinde oldukça büyük avantajlar sağlamaktadır.

Au Pair Belçika Programına katılım şartları nelerdir ?

Yukarıdaki giriş bölümünde bahsettiğimiz gibi Au Pair Belçika programına katılım şartları Au Pair Almanya yada Au Pair Hollanda dan pek farklı değildir. Programa 18 – 25 yaş grubundaki bekar adaylar katılabilir. Üniversite mezunu olmak tercih sebebidir. Fransızca , Almanca yada İngilizce dillerinden en az birini B1 ( intermediate ) seviyesinde bilmek gerekmektedir. Bu ana temel şartların haricinde tabii diğer tüm au pair programlarında olduğu gibi sigara içmemek , çocuk bakım deneyimine sahip olmak , her hangi bir sağlık problemi olmamak ( sağlık raporu istenmektedir ) , her hangi bir sabıka kaydı olmamak ( sabıka kaydı istenmektedir ) aranan şartlar arasında gelmektedir. Au pair Amerika programında olduğu gibi ehliyet ( sürücü belgesi ) şart değildir. Ama deneyimli sürücüler aile bulma konusunda daha avantajlı olmaktadırlar. Bisiklete iyi derecede binebilmek ve iyi derecede yüzebilmek , hayvanlar ile arasının iyi olması Au Pair adayları arasında aranan özeliklerdir. Erkek adaylar malesef programa kabul edilmemektedir.

Au Pair Adayına Sağlanan İmkanlar Nelerdir ?

Au Pair Belçika programına katılan adaylar aylık 450 Euro bir cep harçlığı alırlar. Özel oda, yeme, içme ve tüm zorunlu ihtiyaçları aile tarafından karşılanır. Au Pairin sağlık kaza ve sağlık sigortası aile tarafından yaptırılır. Belçika’ya Gidiş dönüş bileti yine Belçikalı aile tarafından alınır. Ayrıca Belçikalı aileler eğitime katkı olarak dönem başına 75 Euro bir katkıda bulunurlar. Au Pairler Almanca , Fransızca yada Flemenkçe kursuna gidebilirler ama Belçika’nın bazı bölgelerinde ise sadece Fransızca kursuna gidebilirler.

Au Pair Adayının sorumlulukları nelerdir ?

Au Pair Belçika programına katılan adayların sorumlulukları diğer Avrupa ülkelerindeki Au Pair programları ile çok benzerlik göstermektedir. Sadece Amerika’daki Au pair programından çalışma saati bakımından ayrılmaktadır. Au Pairlerin haftalık toplam çalışma saati 25 – 30 saat arasındadır. Au Pairlerin görevleri arasında çocuk / bebek bakımı , çocukların okula / okul sonrası aktivitelere götürülüp getirilmesi , hafif ev işlerinde evin annesine yardım edilmesi , kendi odasının ve banyosunun ( özel banyo verildiyse yada çocuklar ile ortak kullanılıyorsa ) tüm temizliği , çocuklar için basit yemeklerin hazırlanması , çocukların kıyafetlerin yıkanması ve ütülenmesi , çocukların odalarının toplanması , çocukların yatak çarşaflarının değiştirilmesi sayılabilir. Bazı akşamlar aileler au pairlerinden babysit isteyebilirler. Au pairler genelde hafta sonlarında izinlidirler.

Au Pair Belçika ile ilgili her türlü gelişmeyi @timotiaupair instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.

Sizde eğer Belçika’da İngilizcenizi geliştirmek ve aynı zamanda bir ikinci ek dil öğrenmek istiyorsanız hemen BAŞVURU FORMUMUZU doldurarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Yılların deneyimi ve Güveni Türkiye’den Belçika’ya Au Pair gönderen tek Au Pair acentası Timoti Au Pair !!!

Belçika'da Au Pair Olmak
Timoti Au Pair Agency – Au Pair Belçika