AMERİKA VİZE TÜRLERİ

Amerika vize türleri arasında eğitim amaçlı olanları en çok başvurulan vize türleridir. Bunların en başında F1 olarakta bilinen öğrenci vizeleri gelmektedir. Bu vize türünü Amerika’da çalışarak en ekonomik yoldan İngilizcenizi geliştirebileceğiniz Au Pair Amerika programı vizesi izlemektedir. Bu vize türü de J1 olarak bilinmektedir.

Bu iki vize türü arasındaki farklar nelerdir ?

Amerika Öğrenci F1 vizesi almak için öncelikle Amerika’da onaylı bir dil okuluna kaydolmanız gerekmektedir. Bu okulun düzenleyeceği ve orjinalini göndereceği I-20 formu olmadan vizeye başvuramazsınız. Bankada göstereceğiniz para miktarı sizin Amerika’da eğitim göreceğiniz süre boyunca her türlü yaşam masraflarınız karşılayacak miktarda olması gerekmektedir. Bu paranın kaynağı da belli olmalıdır. Ayrıca belli bir süredir hesapta yatıyor olması gerekir. Yani vizeye gitmeden hemen öncesinde hesaba yatmamış olmasında fayda vardır. Çünkü Vize memuru bankaya yeni yatan paralara inanmamaktadır. Amerika F1 öğrenci vizesine başvuran adayın hali hazırda ne yaptığı , neden İngilizce öğrenmek istediği , eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönüşünde ne yapacağı gibi konulara aydınlık getirmesi gerekmektedir. Aksi takirde vize memuru öğrencinin vizesini red edebilir.

Au Pair Amerika vizesi ise Amerika F1 Öğrenci vizesine göre oldukça kolaydır. Öncelikle bu vize türü için yüklü banka hesapları göstermeye gerek yoktur. Bu vize için Amerikalı bir ailenin adayı Au Pair olarak kabul etmesi gerekir. Bunun yanında lisanslı bir Amerikalı Au Pair acentası tarafından düzenlenen DS-2019 formu gerekmektedir.. DS-2019 formu hakkında bilmek istediğiniz tüm detaylar Au Pair DS-2019 Formu başlıklı blog yazımızda bulabilirsiniz. Amerika vize türleri arasında en kolay vize türü olarak Au Pair Amerika vizesini söylemek sanırım yanlış olmayacaktır. Ama tüm Amerika vize türleri gibi Au Pair Amerika vize mülakatında da vize memurunu neden Au Pair Amerika programına başvurduğunuzu , bu programın size neler katmasını düşündüğünüzü , program bitimindeki planlarınız hakkında detaylıca bilgilendirmeniz gerekecektir. Bu vize türündeki tek problem vize mülakatının vize memuru tarafından İngilizce olarak yapılmasıdır. Vize memuru İngilizcesi yetersiz olan Au Pair Adayının Au Pair Amerika vize başvurusunu red edebilir.

Amerika Vize Türleri hakkında geniş bilgi :

Vize konusu çok detaylı ve üzerine dikkatlice eğilinmesi gereken bir konudur. Vize başarısı tamamen tecrübe ile doğru orantılıdır. 1989 ‘dan günümüze yıllardır yurt dışı eğitim hizmeti veren Timoti Yurt Dışı Eğitimin vize başarısı çok yüksektir. Vizeyi hafife almak , ben nasılsa alırım düşüncesi ile gerekli özeni göstermemek çoğu zaman vize reddi ve hüsran ile sonuçlanmaktadır. Amerikan vizesine başvuracak adayların profesyonel bir destek almaları çok önemlidir. Timoti Yurt Dışı Eğtim olarak Amerika Vize başvuru danışmanlığını ÜCRETSİZ olarak yapmaktayız. Vizeler konusunda bizlere sormak istediğiniz her konuyu sitemizdeki canlı destek yada İletişim sayfamızdaki whatsapp hattımızdan bizlere iletebilirsiniz.

NOT : Trump Au Pair Amerika vizelerini 31.12.2020 tarihine kadar durdurdu. Au Pair Amerika vizeleri ile ilgili gelişmeleri @timotiaupair instagram hesabımızdan takip edebilirsiniz.