Au Pair Hollanda

Au Pair Hollanda
Au Pair Hollanda

Au Pair Hollanda Programı diğer ülkelerde olan au pair programları ile büyük benzerlikler göstermektedir. Programın içeriği Hollandalı bir ailenin yanında kalarak aileye çocuk bakımında ve hafif ev işlerinde yardım etmek suretiyle İngilizcenizi ( yabancı dilinizi ) ilerletmek olarak özetlenebilir. Aynı zamanda isteyen adaylar Felemenkçede öğrenebilirler. İki lisansı aynı anda öğrenebileceğiniz bir programdır. Bu Programın bir özelliği de diğer ülkelerdeki Au Pair programlarında olduğu gibi vize probleminin olmamasıdır. Hollandalı acentamız tüm vize işlemlerinizi halletmektedir.

Au Pair Hollanda Programına kimler katılabilir :

 • 18 – 28 yaş grubu ( Ekim 2022 den sonra maalesef 25 yaşa inecektir )
 • En az lise mezunu ( tercihen üniversite mezunu )
 • En az B1 Intermediate seviyesinde İngilizce bilen
 • Bisiklete binmeyi iyi bilen
 • Herhangi bir sabıka kaydı olmayan
 • Herhangi bir sağlık problemi olmayan
 • En az 6 ay ( tercihen 12 ay ) programa katılabilen
 • Sigara içmeyen
 • Çocuk ve bebek bakımı deneyimi olan
 • Hollanda vizesi almasında herhangi bir sakınca olmayan
 • Daha önce Hollanda’da aupairlik programına katılmamış

Au Pair Programının size sağladıkları nelerdir ?

Programa katılan tüm adaylara aile özel bir oda vermek zorundadır. Au Pair için özel banyo her zaman mümkün olmayabilir. Unutulmamalıdır ki Hollanda’daki evler Amerika’daki evler gibi büyük değildir. Au pair in odasında genelde Televizyon ve wifi bağlantısı vardır. Bulunmayan evlerde au pairler aileninde ortak yaşam alanı olan oturma odasındaki bu imkanlardan yaralanabilirler. Aileler au pairlerine 3 öğün yemek sağlamak zorundadırlar. Ama bu adayın diet yemekleri , organik yiyecek ve içecek gibi özel isteklerini kapsamaz. Aile ne yiyiyorsa au pairlerde bu yemeklerden yiyebilir. Kendi yemek istediği özel gıdaları au pair aileden aldığı cep harçlığından karşılamak zorundadır.

Aileler au pairlere dil eğitimleri için 320 Euro ya kadar destek sağlarlar. Bu desteği hak edebilmesi için adayın dil kursunu başarı ile tamamlaması ve min 6 aydır au pairlik yapıyor olması gerekir. Kurs ücreti 320 Euroyu aşması durumunda au pairler eksik kalan kısmı tamamlamak zorundadırlar. Aileler au pairlerine aylık 300 – 340 Euro cep harçlığı vermektedirler. Ulaşım için eğer aday araba kullanmayacak ise adaya ya bir bisiklet yada aylık otobüs kartı verilmektedir.

Timoti Au Pair olarak size sağladıklarımız :

Tüm au pair vize işlemleriniz tarafımızdan yapılmaktadır. Hollanda daki acentamız House o Orange Au Pairs IND ( Immigration and Naturalisation Services ) tarafından onaylı bir acentadır. Zaten bu onay olmadan hiç bir Hollandalı acenta Hollanda’da Au Pair yerleştirememektedir. Au Pair Hollanda vize ücretini Hollandalı acenta öder. Au Pair Hollanda vizesi almak çok kolaydır. Hatta buna vize almak bile denilemez. Hollanda’daki acentamız House o Orange vize için gerekli izni IND den alıp Türkiye’ye göndermektedir. Au Pair adayına düşen ise sadece nüfus idaresinden Apostilli bir doğum belgesi alıp bizim Timoti Au Pair olarak kendisine doldurup verdiğimiz vize formu ile yine bizlerin on line aldığı vize randevusuna gidip bu belgeleri yetkiliye vermekten ibarettir. Vizesi pasaportuna yapıştırılarak 1 – 2 hafta içinde adresine gönderilmektedir.

Program hakkında daha detaylı bilgi için lütfen bize iletişim bilgilerimizden ulaşın…

İngilizce seviyenizi sitemizdeki İngilizce Test sayfamızda test edebilirsiniz.