Au Pair Almanya Yaş Sınırı

Au Pair Almanya Yaş Sınırı

Au Pair Almanya yaş sınırı Au Pair Amerika yaş sınırı ile aynıdır. Bu yaş sınırı 26 olarak belirlenmiştir. Au Pair Almanya yaş sınırı Au Pair İngiltere ve Au Pair Hollanda yaş sınırına göre daha düşüktür. Bu yaş sınırı İngiltere’de 27 , Hollanda da ise 28 dir. Yaş sınırı olması her ne kadar haksızlık gibi görünse de programı belli bir çerçevede tutabilmek için şarttır. 30 yaşındaki bir aday 19 yada 20 yaşındaki bir adaydan çocuk bakımı konusunda ve ev işlerinde çok daha deneyimli olduğunu iddia edebilir.Ve büyük bir ihtimalle de haklıdır. Ama yaş sınırı konulmadığı taktirde 50 yaşındaki bir adayında Au Pair Almanya programına başvurma hakkı olacaktır. Unutulmamalıdır ki Au Pair programları birer kültürel değişim programıdır. Eğitimlerini tamamlamış adayların kariyerlerine devam etmeden önce bir yurt dışı deneyimi kazanmaları , yeni kültürler tanımaları , yeni yerler görmeleri ve yabancı dillerini geliştirmeleri için düzenlenen programlardır.Bu sebep ile yaş sınırı konmuştur.

Au Pair Almanya Yaş Sınırı neden önemlidir?

Yukarıda bahsettiğimiz sebeplerden daha önemlisi bu yaş sınırı bir vize şartıdır. Au Pair Almanya programı için gerekli tüm şartları sağlasanız bile Almanya Au Pair vizesi alabilmeniz için 26 yaşını aşmamanız gerekmektedir. 26 yaşını aşmış adayların hiç bir şekilde vize alma şansları yoktur. Alman konsolosluğundaki vize memurunun ilk kontrol edeceği detay yaş olacaktır. Yani yaşı sorun etmeyecek bir aile bulunsa bile vize alınamayacağı için Au Pair Almanya vize başvurusu yapmanın hiç bir anlamı yoktur. Yaşı 26 nın üzerinde ki adayların başvuruları zaman ve para kaybından başka bir şey değildir. Au Pair Almanya vize başvurusunda yaş sınırı kadar önemli olan bir diğer konuda bekar olma şartıdır. Bekar olmayan adaylar yaşları 26 dan küçük olsa dahi Au Pair Almanya vizesine başvuramazlar.( Evlenmiş boşanmış adayların çocuklarının olmaması durumunda Au Pair Almanya vizesine başvurmalarının önünde her hangi bir engel yoktur. )

Üçüncü ve son önemli vize kriteri ise A1 seviyesinde Almanca bilmektir. Ve bildiğiniz bu Almanca seviyesini Alman konsolosluğunun kabul ettiği 3 kurumdan birinden alacağınız sertifika ile kanıtlamanız gerekmektedir. Bu kurumlar Goethe , TELC ve ÖSD dir. A1 seviyesi en alt sınır olduğu için A1 seviyesinde olan adayların B1 ve üzeri İngilizce bilmeleri gerekmektedir. Bu bir vize şartı değildir. Ama Alman aileler A1 seviyesinde Almanca bilen bir adayla iletişim kurmakta zorlanacaklarını bildikleri için A1 Almanca seviyesindeki adayların İngilizcede bilmelerini istemektedirler. Böylece Almanca konuşurken tıkandıkları noktada İngilizceye başvurmaktadırlar. Almanya’da au pair alan birçok aile iyi derecede İngilizce bilmektedir. Buda Almanya’da Au Pairlik yapan Au Pairlere hem Almancalarını hemde İngilizcelerini aynı anda geliştirme imkanı sunmaktadır.

Au Pair Almanya Başvuru Şartları Nelerdir ?

Yukarıdaki bahsettiğimiz şartlar olmazsa olmaz şartlardır. Esasında bu şartlar Au Pair Almanya vize şartları olarak nitelemek daha doğru olacaktır. Çünkü Alman aileleri için adayın yaşının ve bekar olmasının pek bir önemi yoktur.Yani 29 yaşında evli bir adayı da Alman bir aile au pairi olarak kabul edebilmektedir. Ancak yaş sınırı ve bekar olmak vize şartı olduğu için Alman ailenin böyle bir adayı kabul etmesinin bir anlamı yoktur. Au Pair Almanya başvuru şartlarını daha detaylı olarak Au Pair Almanya başvuru şartları başlıklı blog yazımızda bulabilirsiniz.

Au Pair Almanya haricinde en çok au pair yerleştiridiğimiz ülkeler arasında Amerika Birleşik Devletleri ilk sırada gelmektedir. Au Pair Amerika programı ile ilgili detaylı bilgi almak için Türkiye’nin sadece Au Pair içerikli sitesi olan Au Pair Amerika sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

1989’dan günümüze ağırlıklı olarak Au Pair programları alanında hizmet vermekte olan Timoti Au Pair ve Alman ortağı siz Au Pair Adaylarına en iyi hizmeti vermek için her türlü önlemi almaktadır. Bizleri aramadan acenta seçimi için karar vermeyin.

Hedefi Tam On iki den Vurmanız için Timoti Au Pair

198’dan Günümüze

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*