Au Pair Almanya Başvuru Şartları

Au Pair Almanya Başvuru Şartları
Au Pair Almanya Başvuru Şartları

Au Pair Almanya başvuru şartları arasındaki en önemli şartlardan bir tanesi belli düzeyde Almanca bilinmesidir. Au Pair Almanya programına başvuracak adayların min A1 seviyesinde Almanca bilmesi gerekmektedir. Ve Bu seviyenin bir belge ile kanıtlanması şarttır. Bu belgenin Alman konsolosluğunun belirlediği 3 kurumdan birisi olması gerekmektedir. Bu kurumlar sırası ile Goethe ; ÖSD ve TELC dir. Bu kurumlar haricinde alınan seviye tespit belgesinin konsoloslukta bir geçerliliği yoktur. A1 seviyesi kabul edilen en alt seviyedir. Bu en alt seviyede Almancaya sahip olan adayların ayrıca B1 seviyesinde İngilizce bilmeleri istenir. Ailelerin büyük çoğunluğu İngilizcede bilmektedir. Almanca konusunda sorun yaşanan noktalarda İngilizce devreye girebilmektedir.

Au Pair Almanya Başvuru Şartları Nelerdir ?

Yukarıda bahsettiğimiz Almanca dil seviyesinin haricinde Au Pair Almanya programına başvuracak adaylarda aranan şartlar aşağıdaki gibidir :

  • 18 – 26 yaş grubunda olmak
  • Bekar olmak
  • En az lise mezunu ( tercihen Üniversite ) olmak
  • Temiz bir sabıka kaydına sahip olmak
  • Herhangi bir sağlık problemi olmamak
  • Sigara içmemek
  • Au Pair Almanya vizesi almaya engel bir durum olmaması

Yukarıda bahsettiğimiz maddeler Au Pair Almanya Programına katılabilmeniz için olmazsa olmazlardır. Birde Alman ailelerin au pair adaylarında tercih ettiği baz özellikler vardır. Bunların arasında yüzme bilmek , bisiklete binebilmek , ehliyet ( sürücü belgesi ) sahibi olmak ve iyi derecede araba kullanabilmek , ilk yardım sertifikasına sahip olmak , çocuk gelişimi , anaokulu öğretmenliği , beden öğretmenliği , hemşirelik , spor akademisi , konservatuar gibi bölümlerden mezun olmak , bir müzik aletini ileri düzeyde çalabilmek , daha önce ailesinden uzakta tercihen yurtdışında belli bir süre yaşamış olmak sayılabilir.

Yukarıda bahsi geçen tüm şartları sağlayan her aday bir aile yanına yerleşir mi ?

Yukarıda belirtiğimiz tüm şartları yerine getirseniz bile bir Alman aile yanına yerleşmeniz garanti değildir. Bunun en önemli sebebi ise oldukça fazla bir rekabet ortamının olmasıdır. Rakipleriniz sadece Türkiye’den değil tüm dünyadan olacaktır. Ve malesef bazı ülkelelerin au pair adayları Türk au pair adaylarına göre daha şanslıdır. Bunun en başlı sebeplerinden bir tanesi vizedir. Bildiğiniz gibi Avrupa Birliği üyesi ülkelerinden olan au pairler vize almadan kolaylıkla Au Pair Almanya programına katılabilmektedirler. Buda Au Pair almak isteyen Alman ailelerin bu ülkelerden olan au pair adaylarını öncelikle tercih etmelerine neden olmaktadır. Fakat unutulmamalıdır ki Türk au pairlerine olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Alman ortağımızın portföyünde her zaman Au Pair Almanya başvuru şartlarını sağlayan adaylarımız için uygun aileler bulunmaktadır.

Portföydeki Au Pair almak isteyen ailelerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Au Pair Almanya başvuru formumuzu doldurmanız yeterli olacaktır.

Timoti Au Pair olarak 1989’yılından beri kesintisiz siz Au Pair adaylarına hizmet vermekteyiz. Au Pair Amerika programımız hakkında detaylı bilgi almak için Au Pair Amerika sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*