Au Pair Amerika Başvuru Ücretleri

Au Pair Amerika Başvuru Ücretleri
Au Pair Amerika Başvuru Ücretleri

Au Pair Amerika başvuru ücretleri hakkındaki bu blog yazımızda Au Pair Amerika programına katılmak için toplam ne kadar bir masraf yapmanız gerektiği konusunda sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Yurt dışında çalışarak dil eğitimi almanın en kolay yolu olan Au Pair Amerika Programına çok düşük bir bütçe ile katılmanız mümkündür. Hatta başlangıçta programa katılmak için yapacağınız bu masrafı 12 ay boyunca Amerikalı aileden alacağınız cep harçlığı ile fazlası ile geri kazanmanız mümkündür. Basit bir hesap ile haftada yaklaşık 195 Dolar bir cep harçlığı alırsınız . 52 hafta x 195 Dolar = 10.140 Dolar toplamda aileden kazanacağınız para. Buna senelik 500 Dolar Amerikalı aileden alacağınız eğitime katkı payını da eklerseniz 10.640 Dolar gibi yüksek bir kazancınız olur. Giderken yapacağınız toplam masraf ise 1500 Doları geçmeyecektir. Diğer yurt dışı dil eğitimleri ile kıyasladığınızda Au Pair Amerika programına katılmak için harcayacağınız para oldukça düşük kalmaktadır. Oran vermek gerekirse Yurt dışı dil okullarına giderek harcayacağınız miktarın onda biri kadar demek yanlış olmayacaktır.

Au Pair Amerika başvuru ücretleri nelerdir ?

Au Pair Amerika organizasyon bedeli olarak 1000 Dolar almaktayız. Au pair adayları bu organizasyon ücretini iki bölümde ödemektedirler. 200 Dolarını dosya tesliminde 800 Dolarını ise aile bulunduğunda. Diğer masraflar arasında eğer pasaportunuz yok ise pasaport masrafını sayabiliriz. Pasaport masrafları her sene değişmektedir. Güncel fiyatlar için Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü sayfasına bakabilirsiniz. 2019 yılı için 10 yıllık defter bedeli dahil olmak üzere 945 TL dir. Vize ücreti 160 Dolardır. Bu vize ücreti dolar bazında olduğu için uzun bir süredir aynıdır. Ama değişme ihtimaline karşı güncel fiyatları Amerikan Konsolosluğu vize ücretleri sayfasından takip edebilirsiniz. Son olarakta Vizeye gitmeden ödemeniz gerek Sevis ücretiniz vardır. I-901 olarakta bilinen SEVIS ( Student Exchange Visitor Information System ) 35 dolardır.

Au Pair Amerika Programı için yapılacak toplam masraf :

  • Organizasyon Bedeli : 1000 Dolar
  • Vize Ücreti : 160 Dolar
  • Sevis Ücreti : 35 Dolar
  • Pasaport masrafı : 1154 TL

Programa başarı ile tamamlayan tüm Au Pairlerin Amerika’ya gidiş dönüş uçak biletleri organizasyon tarafından ÜCRETSİZ olarak verilir. Ayrıca 500 Dolar eğitime katkı payı da programı başarı ile tamamlayan adaylara sağlanan avantajlar arasındadır. Au Pairler Amerika’ya gittiklerinde Amerikalı ailelerinin yanında Au Pair programına başlamadan önce bir otelde 3 günlük ÜCRETSİZ Au Pair eğitimine tabii tutulurlar.

Timoti Au Pair olarak tüm au pairlerimize ÜCRETSİZ vize danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Au Pair Amerika başvuru Ücretleri
1989’dan Günümüze

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*