Amerika’da çalışarak dil eğitimi

Amerikada çalışaral dil eğitimi
Amerika'da Çalışarak Dil Eğitimi

Amerika’da çalışarak dil eğitimi almak yurt dışında ekonomik dil eğitimi almak için olmazsa olmaz bir şarttır. Türkiye’deki ekonomik şartlar ve döviz Türk lirası arasındaki uçurum düşünüldüğünde Türkiye’de kazanıp yurt dışında harcamak gerçekten oldukça zordur.Bu sebep ile bir çok kişi yurt dışı eğitimi esnasında çalışmayı düşünmektedir. Çalışarak en azından yurt dışı eğitimde önemli bir masraf tutan yeme içme yatma gibi temel ihtiyaçlar karşılanabilmektedir.

Amerika’da çalışarak dil eğitimi programları nelerdir ?

Amerika’da çalışarak dil eğitimi almak için başvurulacak en güvenli ve en kolay programların başında Au Pair Amerika Programı gelmektedir. Au Pair Amerika ile ilgili geniş bilgiyi sitemizdeki Au Pair Amerika başlıklı sayfamızda bulabilirsiniz. Bu program sayesinde Amerikalı bir ailenin yanında kalarak yeme içme yatma ( konaklama ) gibi hiç bir zorunlu gideriniz olmamaktadır. Üstüne üstlük haftalık yaklaşık 195 dolar gibi bir cep harçlığı alırsınız. Buda sizin oradaki şahsi harcamalarınızı finanse etmeye yetmektedir. Program aynı zamanda Amerika’ya gidiş dönüş uçak biletinizi ve Amerika’daki sağlık sigortanızı da karşılamaktadır. Ayrıca senelik eğitime katkı payı olarak ta 500 Dolar vermektedir. Kısacası Au Pairlik Amerika’daki en ekonomik dil eğitim programı olarak tanımlanabilir. Çocukları seviyorsanız , çocuk bakımı deneyimiz varsa , ehliyetiniz varsa ve araç kullanabiliyorsanız , en az 12 ay Amerika’da kalabilirseniz , her hangi bir sağlık probleminiz yoksa ve en az intermediate seviyesinde İngilizce biliyorsanız bu program tam size göre diyebiliriz.

Au Pair Amerika programını takip eden diğer bir çalışarak dil eğitimi progamı ise Work and Travel programıdır. Bu iki program içinde alınması gereken J1 Exchange visitor vizesidir. J1 vizesi ile ilgili tüm detayları Au Pair Amerika vizesi başlıklı blog yazımızda bulabilirsiniz. Ama Work and Travel ile Au Pair Amerika arasında çok büyük farklar vardır. Ve İyi bir İngilizce öğrenmek için Au Pair Amerika programı Work and Travel programına göre açık ara öndedir.

Au Pair Amerika ve Work & Travel arasındaki farklar nelerdir ?

Bu iki program arasındaki en büyük fark süreleridir. Au Pair Amerika programı 24 aya kadar uzayabilirken Work and Travel programı sadece yaz yalarında 2- 3 ay ile sınırlıdır. Dil eğitimi de süre ile doğru orantılı olduğu için tabii ki kalış süresi daha uzun olan Au Pair Amerika programı dil eğitimi açısında Work and Travel programına göre çok daha avantajlıdır. Work and Travel sadece üniversite öğrencilerine yönelik bir program iken Au Pair Amerika 18 – 26 yaş grubunda ve bekar olmak şartı ile üniversite mezunlarınında katılabildiği bir programdır. Au Pair Amerika programında dil kursuna gidebilme imkanı varken Work and Travel programında böyle bir imkan yoktur.

Work and Travel programı daha çok var olan İngilizce seviyeleri ile kısa süreliğine dil pratiği yapmak ev Amerika’yı gezip görmek isteyen kişilerin katıldığı bir program iken , Au Pair Amerika programı İngilizcelerini 1 – 2 seviye üste taşımayı hatta belkide akademik kariyerlerine Amerika’da devam etmeyi hedefleyen kişilerin katıldığı bir programdır. Au Pair Amerika programında gerçek hayatın içinde çok daha fazla pratik imkanı doğmakta ve kelime hazneniz çok daha fazla gelişmektedir. Work and Travel programında bazı projelerde ( havuzlarda life guard gibi ) programa katılan kişiler günü hiç konuşmadan geçirmektedirler. Ama Au Pair Amerika programında programa katılan kişiler Amerikalı aile ve çocuklar ile günün 8 – 10 saati sürekli konuşmak durumundadırlar. Buda hem telaffuzlarının hemde kelime haznelerinin hızla gelişmesi anlamına gelmektedir..

Amerika’da çalışarak dil eğitimi almayı düşünüyorsanız ve bu iki programdan Au Pair Amerika programı size daha uygun geliyorsa doğru adrestesiniz demektir. 1989 ‘dan günümüze sizlere kesintisiz hizmet veren Timoti Yurtdışı Eğitim güveni ile…….

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*