Amerika’da Au Pair Arayan Aileler

Amerikda Au Pair Arayan Aileler
Amerika'da Au Pair Arayan Aileler

Amerika’da Au Pair arayan aileler Au Pairlerini çoğunluk ile Amerikan hükümetinin lisans verdiği Amerikalı Au Pair Acentalar kanalı ile bulurlar. Bunun en başlıca sebebi güvendir. İnternet ortamında sanal alemden buldukları bir adaya en değerli varlıklarını yani çocuklarını emanet etmeleri pek kolay değildir. Öncelik ile şu soruyu kendinize sorun. Internetten hiç tanımadığınız bir kişiye , hiç bir referans kontrolü yapılmadan , arada hiç bir acenta kontrol mekanizması olmadan evinize alıp en değerli varlıklarınız olan çocuklarınızı bu kişiye emanet eder miydiniz ? Cevabınızı tahmin edebiliyorum…

Amerika’da Au Pair Arayan Aileler nelere dikkat ederler ?

Öncelikle alacakları adayların tüm detaylarının kontrol edilmiş olmasını isterler. Sağlık raporu , sabıka kaydı , referans mektupları gibi belgelerin doğru olup olmadığından emin olmak isterler. İşte bu sebepten dolayıdır ki alacakları Au Pairlerin Amerikan hükümeti tarafından onaylanmış bir Amerikalı Au Pair acentasına kayıtlı bir Au Pair olmasını isterler. Amerikalı Au Pair Acentasına kayıtlı olan au pairler aileler açısından çok daha güvenlir bulunmaktadırlar. Ailelerin kendi başlarına yapmak zorunda oldukları birçok iş Amerikalı Au Pair acentası tarafından titizlikle yapılmaktadır. Bu işler arasında en önemli olan au pair adayının referanslarının kontrol edilmesidir. Amerikalı Au Pair acentasıda bu kontrolleri Türkiye’deki temsilcisi sayesinde eksiksiz ve güvenli bir şekilde yapabilmektedir. Amerikalı Au Pair acentası ile Türkiye’de temsilciliğini yapan Türk Au Pair acentası ayrılmaz bir ikili gibidir. Biri olmadan diğerinin programı başarı ve güven ile yürütmesi imkansızdır. Özelikle vize konusu çok önemlidir.

Amerika’da Au Pair arayan aileler yetkili bir au pair acentası kullanmak zorunda mıdırlar ?

Evet , yasal olarak Amerika’ya Au Pair getirtmek isteyen aileler yetkili bir au pair acentası kullanmak zorundadırlar. Bunun en başlıca sebebi Au pair adaylarının vize alabilmesi için gereken DS – 2019 formunun sadece ve sadece yetkili au pair acentaları tarafından düzenlenebiliyor olmasıdır. Bu DS-2019 form olmadan Au Pair adaylarının vize alması mümkün değildir. Amerikan hükümeti DS-2019 formunu düzenleme yetkisini toplmada sadece 16 şirkete vermiştir. Bizim Amerikalı ortağımız Agent Au Pair bu listede yer almaktadır.

Internette Au Pair arayan ailelere dikkat !!!

Internette au pair arayan ailelere dikkat etmelisiniz. Bunlardan bir kısmı kendilerini çocukları için au pair arayan aileler gibi tanıtan dolandırıcılardır. Ekonomik olarak dilini Amerika’da çocuk bakarak geliştirmeyi hayal eden gençleri tuzaklarına düşürmek sureti ile bu gençleri dolandırmaktadırlar. Bu gibi tuzaklara düşmemek için yapılması gerekenleri bir sonraki blog yazımızda detaylıca bulabilirsiniz.

1989 ‘dan günümüze yılların deneyimi ve güveni ile Timoti Au Pair ile Amerika’da unutulmaz bir yıl geçirmek istiyorsanız , tek yapmanız gereken başvuru formumuzu doldurmak olacaktır. Formu elimize ulaşan adaylara en kısa sürede geri dönüş yapmaktayız..

Au Pair Amerika
Yılların Deneyimi ve Güveni Timoti Au Pair

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*