Au Pairlik hangi ülkelerde var ?

Au Pairlik hangi ülkelerde var
Au Pairlik Hangi Ülkelerde Var ?

Au Pairlik hangi ülkelerde var ? Au Pairlik esasında bir çok ülkede yapılmaktadır. Ama hangi ülkeler daha popüler ve aktif olarak bu programı uyguluyor ? İşte bu blog yazımızda sizlere bu konu hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Au Pairlik Amerika’da ve İngiltere’de oldukça popüler programlardır. Bu iki ülkeyi Hollanda takip etmektedir. Bu ülkelerin popüler olmasında ki başlıca sebep tabii İngilizce konuşulan ülkeler olmasıdır. Hollanda tabii Amerika ve İngiltere’ye göre biraz daha geriden gelmektedir. Ana dil olarak Dutch Flemenkçe konuşulsa da bütün aileler iyi derecede İngilizce bilmektedir. Hollanda’daki au pair programı hakkında geniş bilgi edinmek için Au Pair Hollanda sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Almancalarını geliştirmek isteyen Au Pair adayları içinde Almanya’daki Au Pair programımız önerebiliriz. Bu Programın tüm detayları Au Pair Almanya sayfamızda yer almaktadır.

Au Pairlik hangi ülkelerde var ?

Yukarıdaki bölümde de belirtiğimiz gibi Au pairlik bir çok ülkede resmi olarak vardır. Ama bazı ülkelerde aktif olarak yapılmamaktadır. Yani ya o ülkelere gitmek isteyen au pair sayısı çok azdır yada o ülkede au pair almak isteyen aile yok denecek kadar azdır. Her iki durumda da bu ülkelerde au pairlik aktif olarak yapılıyor denemez. Hatta bazı ülkelerde Au Pair programını organize edip aile bulan Au Pair acentaları bile yoktur. Tam tersi olarak Au Pairlik yapmak için gitmek istediğiniz ülke ile çalışan kendi ülkenizde sizin işlemlerinizi yürütecek bir acenta da olmayabilir. Bunun en büyük sebebi bu tür ülkelere gitmek isteyen au pair sayısının yok denecek kadar az olması yada o ülkelerde Türk Au Pair almak isteyen ailelerin çok az olmasıdır. Senede 2- 3 Au Pair göndermek için hiç bir acenta bu tür ülkeler ile çalışmamaktadır.

En popüler Au Pairlik yapılan ülkeler hangileridir ?

Bu sorunun tereddütsüz cevabı tabii kide İngiltere ve Amerika’dır . Ama İngiltere için küçük bir not düşelim. İngiltere Türkiye’den 2008 den beri au pair almamaktadır. Ancak Bulgar vatandaşlığı gibi herhangi bir Avrupa Birliği üyesi bir ülke vatandaşlığınız var ise. Yani çifte vatandaş iseniz o zaman İngiltere’de Au Pairlik yapabilirsiniz. Bu durum 31.12.2020 itibarı ile İngiltere’nin Avrupa Birliğinden çıkması ( Brexit ) ile değişecektir. İngiltere’deki au pairlik hakkındaki gelişmeleri İnstagram hesabımızdan takip edebilirsiniz. Amerika’da ise böyle bir sınırlama yoktur. Au Pair Amerika program şartlarını sağlayan her Türk vatandaşı Au Pair Amerika programına katılabilir. Bu iki ülkeyi au pair programında en popüler iki ülke yapan sebep iki ülkeninde ana dilinin İngilizce olmasıdır. Ayrıca adaylara Au Pair programlarını tamamlamalarını takiben vize statü değişikliği yaparak ( vizelerini öğrenci vizesine çevirmek suretiyle ) eğitimlerini daha ileri seviyelere taşıma imkanları sunmalarıdır.

Au Pair Amerika programı hakkında daha detaylı bilgi almak için Türkiye’deki sadece Au Pair Amerika programı içerikli sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yılların deneyimi Timoti Au Pair her an yanınızda..

Au Pair Amerika
1989’dan Günümüze

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*