Amerika’da Bebek Bakıcılığı İlanları

Amerika'da bebek Bakıcılığı İlanları
Amerika'da Bebek Bakıcılığı İlanları

Amerika’da bebek bakıcılığı ilanları birçok au pair eşleşme sitelerinde bulunmaktadır. Amerika’da bebek bakarak hem çalışıp hemde İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Cebinizden hiç para harcamadan bunu yapmanız mümkün. Ama Au Pair Amerika programı oldukça detaylı bir programdır. Programın tüm detaylarını bilmeden programa katılmanız beraberinde büyük hayal kırıklıkları getirebilir. Bu blog yazımızda sizlere bu detaylardan ve Amerika’daki bebek bakıcılığı iş ilanları hakkında geniş bilgi vermeye çalışacağız.

Amerika’da bebek bakıcılığı ilanları konusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

Öncelikle Amerika’da bebek bakıcılığı yani Au pairlik yapmayı düşünüyorsanız programı çok iyi öğrenmelisiniz. İnternette verilmiş bebek bakıcısı aranıyor ilanlarına temkinli yaklaşmalısınız. Üzülerek belirtmeliyiz ki malesef bu bebek bakıcısı aranıyor ilanlarının büyük bir bölümü dolandırıcılar tarafından verilmektedir. Amerika’da bebek bakarak dilini geliştirmeyi hedefleyen adayları tuzağa düşürmek ve dolandırmak için verilmiş olan bu ilanlara çok dikkat etmelisiniz. Aksi taktirde hem paranıza hemde Amerika’da çocuk bakarak dilinizi en ekonomik yoldan geliştirme hayallerinize veda etmek zorunda kalabilirsiniz.

İnternette verilen bebek bakıcılığı ilanlarının sahte olup olmadığını nasıl anlaşılır ?

Bilmeniz gereken en önemli detay hiç bir Amerikalı ailenin internetten bulduğu bir Au Pairi Amerika Birleşik Devletlerine Amerikan hükümetinin onay verdiği 16 lisanslı Au Pair acentasından biri üzerinden işlemleri yürütmeden getirtemezler. Aileye ilk sormanız gereken soru bebek bakıcısı aranıyor ilanı vermiş olan bu ailenin Amerika’da hangi Au Pair acentası ile çalıştıklarıdır. Ve bu acentanın isminin yukarıda verdiğimiz Amerikan hükümeti tarafından onaylı Amerikan Au Pair Acentaları listesinde yer alıp almadığıdır. Ama dolandırıcılar derslerini oldukça iyi çalışırlar. Size bu 16 şirketten birinin adını verecek ve hatta sanki o şirketten geliyormuş gibi size mail göndereceklerdir. Bunu da kontrol edebilmenin tek yolu o ismini verdikleri Amerikan Au Pair Acentasının resmi web sitesinden iletişim bilgilerini bularak böyle bir aile ile çalışıp çalışmadıklarını kontrol etmenizdir. Bu basit kurala dikkat ederseniz dolandırılma riskini büyük bir ölçüde ortadan kaldırmış olursunuz.

Peki Amerikalı aileler internetten direkt au pair alamayacaklarını bildikleri halde neden internetten bebek bakıcısı aranıyor ilanı verirler ?

Bunun bir çok sebebi olabilir. Bunlardan bir tanesi Amerikalı Au Pair acentalarının elinde ki au pairler ile sınırlı kalmak istememeleridir. Yani çok daha geniş bir Au Pair havuzundan au pair seçme isteğidir. Internetten buldukları au pairi daha sonra Amerika’da çalışmak istedikleri lisanslı Amerikan Au Pair şirketine yönlendirmek suretiyle işi yasal platforma taşımış olurlar. Hatta au pairlerini kendileri buldukları için Amerikan Au Pair acentası ile organizasyon ücreti üzerinden pazarlık bile yapabilirler.

Bazı ailelerde internete verdikleri bu bebek bakıcısı aranıyor ilanları ile Amerika’da hali hazırda bulunan , aile değişikliği düşünen ve vize problemi olmayan Au Pair adaylarına ulaşmayı hedefliyor olabilirler. Bir başka aile türü de Amerikalı Au pair acentalarına verecekleri paraları olmadığı için Au Pair adayını illegal olarak çalıştırmayı planlayan , adayın Amerika’ya dil okulu yada turist vizesi ile getirtmeye çalışan ailelerdir. Bu tür ailelere asla itibar edilmemesi gerekmektedir. Bir sorun ile karşılaştığınızda bir muhatap bulamayacağınız için ortada kalma riskiniz çok büyüktür. Bu tür ailelerden kesinlikle uzak durulmalıdır.

Amerikalı aileler au pair almak için neden lisanslı bir Amerikan Au Pair acentası kullanmak zorundadırlar ?

Bu bir yasadır. Au Pair adaylarının Amerika’da bebek bakıcısı olarak çalışabilmeleri için Au Pair vizesi almaları gerekmektedir. Au Pairlerin bu vizeyi alabilmeleri içinde olmazsa olmaz Amerikalı lisanslı bir Au Pair acentası tarafından düzenlenmiş olan DS-2019 formuna ihtiyaçları vardır. DS-2019 formu olmadan Au Pair Amerika vizesi almak imkansızdır.

Oldukça detaylı olan Au Pair Amerika vizesi için yılların deneyimi Timoti Au Pair her zaman yanınızdadır. ÜCRETSİZ Au Pair Amerika vize danışmanlığımız için bize iletişim sayfamızdan her an ulaşabilirisiniz.

Au Pair Amerika
1989’dan Günümüze

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*