Almanya Au Pair Vizesi

Almanya Au Pair vizesi
Almanya Au Pair Vizesi

Au Pair Almanya vizesi hakkında her türlü detayı bulabileceğiniz bu makalemizde sizlere kafanızı fazla karıştırmadan tüm detayları vermeye çalışacağız. Her vize türünde olduğu gibi Almanya Au Pair vizesi içinde bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekmektedir. Vize reddi gibi bir durumla karşılaşmamak adına Timoti Au Pair olarak tüm Au Pair adaylarımızı A dan Z ye her konuda bilgilendirmekteyiz.

Almanya Au Pair Vizesi başvuru evrakları nelerdir ?

 • Öncelikle 1 yıl Au Pairlik yapacak Au Pair Adayları için min 2 yıllık Pasaport .
 • 2 Adet Pasaportta kullandığınız fotoğraf. Ama bu fotoğrafların Alman vize şartlarına uygun olması gerekmektedir. Fotoğraflarınızın bu şartlara uygun olduğundan emin olun. Detayları Alman Konsolosluğunun resmi sitesindeki 20 Nolu bilgi notunda bulabilirsiniz.
 • Vize formunuz 2 adet olarak eksiksiz doldurulmalıdır ve ıslak imzalı olmalıdır.
 • Alman oturum kanunun 54 cü maddesi 2 ci paragraf ve 8 nolu bölümdeki detayları içeren ve Au Pair adayının kendisinin imzaladığı bildirim.
 • Au Pair adayını kabul eden Almanya’daki ailenin imzaladığı sözleşme. Bu sözleşme oldukça önemlidir ve bazı kurallara uygun olarak yazılmalıdır. Bu sözleşme ile ilgili detayları makalemizin ilerleyen bölümlerinde bahsedeceğiz. Bu belgenin aslı Almanya’dan gelmelidir.
 • Au Pair adayını kabul eden ailenin ikametgah bildirgesi. ( resmi makamlarca onaylanmış – aslı Almanya’dan gelmelidir )
 • Au Pair Adayının en az A1 seviyesinde Almanca bildiğini kanıtlayan belge . Bu belgenin hangi kurumlardan alınması gerektiğini makalemizin yine ilerleyen bölümlerinde bahsedeceğiz.Yine bu belgenin aslı gerekmektedir.
 • Au Pair adayının Türkiye’deki son eğitim ve mesleki durumunu gösterir belgeler. Bu Belgeler Almancaya yeminli tercüman tarafından çevrilmelidir.
 • Au Pair adayının programı tamamlaması sonucunda Türkiye ye dönüşünde neler yapacağını anlatan ( mesleki kariyer planlaması )
 • Almanca CV

Görüldüğü üzere oldukça detaylı bir vize evrak listesi mevcuttur. Bu evraklardan birinin eksik olması yada hatalı olması vize reddi ile sonuçlanabilir. Bu sebep ile Alman ailenin göndereceği evrakların Almanya’daki bir au pair acentası tarafından düzenlenmesi ayrıca Au Pair adayınında hazırlaması gereken evrakların da bir Türk Au Pair acentası tarafından düzenlenmesi büyük önem arz etmektedir.

Alman Aile tarafından hazırlanacak sözleşme neler içermelidir ?

 • Sözleşmede yer alacak tarafların detaylı bir şekilde tanımı
 • Sözleşmenin hangi tarihte başladığı ve hangi tarihte bittiği gün/ay/yıl olarak net olarak belirtilmelidir.
 • Au Pair adayını davet eden ailenin genel sorumlulukları ve Au Pair adayının sorumlukları açık ve net olarak belirtilmelidir.
 • Au Paire aile tarafından ödenecek olan aylık 280 Euro harçlık detayı .
 • Au Pair alacak ailenin Au Pairlerini her türlü kaza ve sağlık problemlerine karşılık sigorta yaptıracağına dair beyanları.
 • Au Pairlerin çalışacakları iş saatlerinin detaylıca açıklanması ( Bu saatler günlük 6 saati haftalık 30 saati geçemez. Au Pairlerin haftada 2 gün izin kullanacakları yine bu sözleşmede belirtilmelidir. )

Bu sözleşme oldukça önemlidir. Bu sözleşmede yapılacak bir hata Au Pair adayının vizeden red almasına neden olabilir. Bu sebep ile bu sözleşmenin Almanya’daki deneyimli bir Alman acenta tarafından hazırlanması önemlidir. Hatta deneyimli bir Alman acentasının kullanılması konusu Alman konsolosluğunun Bilgi Notu 21: Almanya’da Au Pair konulu sayfasında da yer almaktadır.

Almanya Au Pair vizesi için A1 Almanca seviye belgesi nereden alınmalıdır ?

Alman Au Pair vizesi için gerekli en önemli belgelerin başında A1 Almanca yeterlilik belgesi gelmektedir. Dil kurslarından alınmış seviye gösteren belgeler Alman konsolosluğu tarafından kabul edilmemektedir. Bu belgenin Goethe Institute tarafından düzenlenmesi gerekmektedir. Goethe Institutün her ay açtığı sınavlara girilerek en az A1 Almanca yeterlilik belgesi alınması gerekmektedir. Alman Konsolosluğuna sunulacak tüm belgeler 1 adet asıl ve 2 adet fotokopi olacak şekilde hazırlanmalıdır.

Almanya Au Pair vizesi konusunda sorun yaşamamak için yılların deneyimi Timoti Au Paire danışmadan karar vermeyin. İletişim Bilgilerimiz için tıklayın ……

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*