İNGİLTERE DİL OKULLARI

İngiltere Dil Okulları

İngiltere dil okulları yurt dışında dil eğitimi almak isteyen birçok adayın tercih ettiği okullardır. İngiltere’yi en iyi öğrenebileceğiniz yerlerden biri olan İngiltere’de çok çeşitli her bütçeye uygun dil okulları mevcuttur. Sitemizde sizlere İngiltere’deki dil okullarını tanıtmaya çalışacağız. En düşük fiyat garantisi ile bu okullara kayıt olmanızı sağlamak en birincil görevimizdir.

İngiltere dil okulları denince akla gelen ilk şehir :

Tabii ki Londra . İngiltere’de dil eğitimi için öğrencilerin büyük bir çoğunluğu Londrayı tercih etmektedir. Londrayı sahil şehri olan Brighton takip eder. Cambridge , Oxford ve diğer sahil kasabaları da tercih edilen şehirler arasında sayabiliriz. Kuzeye çıkıldıkça Leeds , Manchester , Liverpool gibi şehirlere talep giderek azalmaktadır. İskoçya , Galler ve Kuzey İrlandaya talep yok denecek kadar azdır.

Peki Neden Londra ?

Bunun en belirgin sebeplerinden biri Londra’nın dünyada en çok bilinen 7 / 24 yaşayan bir şehir olmasıdır. Bu şehirde sıkılmak mümkün değildir. Uzun süreli dil eğitimine giden öğrenciler küçük kasabalarda , özelikle sahil kasabalarında kış aylarında sıkılabilmektedirler. Londra’da gezilecek o kadar çok saray , müze , park ve bahçe , sanat etkinlikleri mevcuttur ki bunları kısa sürede gezmekle bitirmek mümkün değildir. Hyde Parkta bir yaz konserine katılmak , yine Hyde Parkta çimenlerin üzerinde kitap okuyup dinlenmek , Buckingham Saray Muhafızlarının değişim törenini izlemek , River Thames de dolaşmak , China Townda birşeyler yemek ; her majesty’s theatre’da Phantom of the Opera müzikaline gitmek gibi yapılacak o kadar şey vardır ki Londra bu etkinlikleri ile turistleri çektiği gibi İngiltere’ye dil eğitimine gelen öğrencileri de kendine çekmektedir.

İngiltere’de dil okulu seçerken nelere dikkat edilmeli ?

İngiltere dil okulu seçerken öncelikle İngiliz devlet onaylı akredite bir dil kursu olup olmadığına bakılmalıdır. Bu çok önemlidir çünkü eğer akredite bir dil okulu seçmezseniz vize başvrunuz red ile sonuçlanacaktır. Bu akreditasyonlardan biri British Councildır. Seçtiğiniz dil okulunuzun akreditasyonu olup olmadığını British Council akreditasyon web sitesinden kontrol edebilirsiniz. Diğer dikkat etmeniz gereken konular arasında dil okulunun lokasyonu , binası , okuldaki öğrencilerin milliyet dağılımı ( bazı okullarda Türk öğrenci sayısı çok fazladır ) , okul yurdu konaklama tercih eden öğrenciler için okulun yurdunun aynı binada olup olmaması gibi konular sayılabilir. Temsilcisi olduğumuz okullar arasında Burlington School of English , EC Okulları , Kaplan , LSI , St. Giles , Malvern House , English Studio , International House , Eurocenters , TTi School of English , MLS , Twin , London School of English sayabiliriz.