DİL OKULLARI

Dil okulları konusu yabancı dilini yurt dışında dil eğitimi alarak geliştirmek isteyen herkesin ilgisini çeken bir konudur. Çok fazla detayın olması yurt dışında dil eğitimi almak isteyen adayların kafasının karışmasına neden olabilmektedir. Sitemizde bu tür kafa karışıklıklarına neden olmadan siz yurt dışında dil eğitim almak isteyen arkadaşlara tüm detayları ile yurt dışı dil okulları hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Dünyada en çok öğrenilmek istenen diller arasında tabii kuşkusuz İngilizce gelmektedir. Sitemizde ağırlıklı olarak yurtdışında İngilizce öğrenebileceğiniz ülkeler üzerinde duracağız. İngilizceyi yurtdışında öğrenmek denince akla tabii ki ilk gelen ülke İngiltere’dir. İngiltere’yi Avrupa da Malta izlemektedir. Yeni trend olarak İrlanda’yıda unutmamak gerekir. Okyanus aşırı ülkelerden bahsedecek olursak tabii Amerika okyanus aşırı ülkelerde ilk sırayı alır. Daha sonra Avustralya , Kanada , Yeni Zellanda ve hatta Güney Afrika Cumhuriyeti sayılabilir.

Dil Okulları arasında neden İngiltere ilk tercih sebebidir ?

Bunun en belirgin sebebi tabii İngiliz İngilizcesinin tüm dünyada rağbet görmesidir. Dil Eğitiminin ana vatanı olarak İngiltere’yi gösterebiliriz. Çok uzun yıllardır dil eğitimini sektörel bazda en iyi yapan ülke ünvanını korumuştur. İngiltere’deki dil okullarının ünü tüm dünya tarafından kabul edilmektedir. Türkiye’ye yakın oluşu , ekonomik uçak biletleri , herkesin uzaktan yakından bir tanıdığının İngiltere’de olması , İngiltere’de kalıp yaşamlarını orada devam ettirmek isteyenler için Ankara antlaşması gibi bir imkanın olması , rekabetçi okul fiyatları ve uygun olarak her bütçeye hitap eden konaklama çeşitliği İngiltere’yi İngilizce öğrenmek konusunda en favori ülke yapmaktadır.

İngiltere’de dil eğitimi için en uygun şehir hangisidir ?

İngiltere’nin dil eğitiminde favori olmasındaki bir diğer noktada şehirlerin derli toplu ve birbirine yakın olmasıdır. Favori şehirler arasındaki mesafeler çok kısadır. Londra merkez alınırsa Cambrige , Oxford , Brigton gibi şehirlere ulaşmak oldukça kolay ve hızlıdır. Bu şehirler arasında en favori şehir Londra’dır. Çok pahalı gibi bir izlenim olsa bile. Bu izlenim doğru değildir. Nerede nasıl kalacağınızı ? Nereden nasıl ucuz alış veriş yapacağınız , ulaşımı nasıl ucuz halledeceğinizi bilirseniz Londra sanıldığı kadar pahalı değildir. Hatta bir çok okyanus aşırı ülkelerdeki şehirlere oranla daha ekonomiktir bile diyebiliriz. Londra’da ekonomik yaşam ile ilgili blog yazılarımızda bu konulara deyineceğiz.

İngiltere’de dil okulu seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu vize konusunda sorun çıkarmayacak akreditasyonlara sahip olan bir okul olmasıdır. Bunun için tek yapmanız gereken okulun akreditasyonu olup olmadığını British Council akreditasyon sayfasından kontrol etmektir.